Chodniki elektroizolacyjne

Chodniki elektroizolacyjne dla przemysłu — charakterystyka i zastosowanie

Elektroizolacyjne maty to środki ochrony przed zagrożeniami elektrycznymi. W zależności od charakterystyki pracy zakładu mogą stanowić wyposażenie uzupełniające lub służyć jako wyposażenie podstawowe zapewniające komfortowe przemieszczanie się po korytarzach, halach czy podestach. W asortymencie naszego sklepu znajdują się produkty o różnych klasach, z których najpopularniejszą jest klasa druga.

Jakie funkcje pełnią chodniki elektroizolacyjne?

Maty oraz chodniki elektroizolacyjne to gumowe wyroby wykładane na płaskich powierzchniach ze szczególnym uwzględnieniem hal magazynowych, stanowisk roboczych oraz stacji trafo. Największą popularnością wśród klientów cieszą się modele rowkowane, które zapewniają ochronę przed upadkiem i poślizgnięciem. Chodniki elektroizolacyjne są dobierane podług urządzeń elektrycznych. W zależności od tego, jaka jest klasa urządzeń, rekomenduje się inny rodzaj dywaników. Chodniki elektroizolacyjne dostępne w naszym sklepie występują pod postacią rolek w kształcie prostokąta lub w formie maty. Mogą mieć różne wymiary, dlatego klient może z łatwością dopasować wykładzinę do powierzchni roboczej. Dzięki zastosowaniu fazowanych krawędzi ich łączenie jest jeszcze prostsze.

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę elektroizolacyjne?

Podstawową kwestią determinującą funkcjonalność i walory użytkowe chodnika izolacyjnego jest odporność na rozdzieranie. Wszystkie produkty, dostępne w naszym asortymencie, poddawane są okresowym badaniom, które potwierdzają ich właściwości elektroizolacyjne. Aby mieć pewność, że wyroby zachowały swoje właściwości konieczne jest powtarzanie badania co 12 miesięcy.

Jeżeli zależy Państwu na wysokiej jakości i chcą mieć pewność, że środki ochrony w zakładzie pracy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, warto zainwestować w nasze produkty.