Płachetki izolacyjne do 1 kV

Zastosowanie i charakterystyka płachetek izolacyjnych

Płachetki izolacyjne do 1 kV to gumowe arkusze używane do izolowania urządzeń pod napięciem. To niezbędny element wyposażenia wszystkich pracowników wykonujących czynności konserwacyjne w miejscach, gdzie istnieje bezpośrednie ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Sprawdź, kiedy noszenie płachetek elektroizolacyjnych jest konieczne i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich środków ochrony indywidualnej i zbiorowej.

Gdzie stosuje się płachetki izolacyjne?

Wyroby gumowe to dodatkowa ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym, która znajduje zastosowanie we wszystkich miejscach, gdzie istnieje podwyższone ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Oznacza to, że z płachetek elektroizolacyjnych korzystają przede wszystkim osoby pracujące na liniach napowietrznych, kablowych i rozdzielniach. W czasie prac konserwacyjnych plakietki izolacyjne do 1 kV zastępują izolację powietrzną, co umożliwia zmniejszenie dystansu między pracownikiem a częściami czynnymi. Z tego względu ważne jest, aby tymczasowa izolacja dawała gwarancję bezpieczeństwa, i pozwalała na niezakłócone wykonywanie czynności konserwacyjnych lub naprawczych.

Jakie normy powinny spełniać płachetki elektroizolacyjne do 1 kV?

Płachetki izolacyjne, dostępne w ofercie naszego sklepu, to wyroby wykonane z kauczuku syntetycznego, które spełniają europejskie normy. Ich grubość umożliwia bezpieczną eksploatację i daje pewność, że nawet po dłuższym okresie eksploatacji, płachetki nie stracą swoich właściwości. Biorąc pod uwagę, że wyroby są wykorzystywane do prac związanych z podwyższonym ryzykiem, mają wyróżniające się kolory — czerwony lub pomarańczowy. Produkty mogą z powodzeniem służyć do izolowania urządzeń pod napięciem nieprzekraczającym 1000 V. Wszystkie środki ochrony badane są prądem powietrzem o napięciu 10 000 V przez 60 sekund.

Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonych wyrobów gumowych, które posłużą przez długi czas w nienaruszonym stanie, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.